Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Kúpa nového Renaultu/Dacie

  • Autor
  • Správa
Offline

adam221

  • Príspevky: 331
  • Registrovaný: Str 25. Jan 2012 14:31:47
  • Bydlisko: Bratislava
  • Meno: Adam
  • Auto: Renault Clio RS

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťStr 06. Feb 2013 18:28:22

Victorio:

Za megan to nieje vela, ked ma take kilometre...
Ja ked som chcel kupit clio, tak som obehal asi vsetky clia ktore mi vyhovovali, ale ked som ho videl nazivo, pripadne si ho lepsie skontroloval, tak som isiel nestasny domov... Pozeral som aj par meganov, a to bolo to iste.. Kym nekupujes auto od 1. majitela, seriozneho atd... tak nemas sancu kupit dobre auto...
Ten kto ma dobreho megana, naozaj v top stave, tak nebude za neho chciet 4tis euro ked ma nabehanych 73tis km...
Osobne ked som hladal auto tak som sa stretol s:
- zaslepky miesto ABG /kontrolka zhasinala ako mala, na diag. mi napisalo iny odpor ako ma presne byt/
- vybuchnute pyro pasy /nic nesvietilo/
- celolak /hlavne som sa informoval, ci je neburane a pan sa mi dusoval, ze je neburane!!! previezol som 400km!!! a bol na A stlpiku git/
- auto bez oleja /dam von risku a tam pod minimom, tak sa pitam, ako casto menite olej? mno ked svieti ::poklona:: /
- nebudem pocitat vadne senzory, lamda sondy, problem s elektroinstalaciou /nedalo sa pripojit na niektoru RJ/ pripadne ine VINka RJ v jednom aute, hlavne, ze nebolo burane a na ABG uuuplne ine vinko...
- a najlepsia pikoska, isiel som pozriet auto v top stave, servisna knizka atd... ked som tam prisiel dostal som do ruky manual a nie servisnu knizku, a auto smrdelo... Pozeram pod koberec a pod izolaciu a tam BAHNO!!!!

Tymto ti prajem, aby si na vysnivany kusok v dobrom stave natrafil co najskor....
Ja som najprv prejazdil asi 2000km a potom kupil.. To som pozeral tie lacne aj tie drahe..
Clip
Renault Clio II PH1 LPG
Saab 93
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 08. Feb 2013 11:52:25

no vidím, že je to riziko, mal som raz kamarata v autobazáre, chodil som si pozerať autíčka, a potom som sa ho pýtal, čo a ako, tak ma hneď zrušil, že nech neberiem nič z asi 20 áut, čo tam mal, väčšina burane, skrižene napravy, a zbytol pregitovaná a prelakovaná hrdza.
Teraz mám druhú ponuku Megane Sedan 1,6 16V, rok 2006, 80000km, dobrá výbava, abs, esp, 6airbag, manual klima, palubny PC, atď. teda okrem ťažného by mi nič nechýbalo. 15" kolesá klasika plech s puklicami.
Vyzerá ok, akurát je to firemné z autosalónu, také na behačky, ako náhradné vozidlo a pod. teda striedalo sa tam určite veľa ľudí.
Ale zhodou okolnosti som sa na ňom viezol pred pol rokom, keď som nechal auto v servise a odviezli ma nim do práce, a vyzeralo zachovalo aj vńútri.
Na posúdenie stavu by ale bolo treba ísť na kompletnú prehliadku, a pochodiť aj po nejakých výtlkoch, koľajniciach a pod. :lol:
Teraz čakám, kým ho vrátia, lebo je akurát požičané zrejme zákazníkovi, čo sa mi ale veľmi nepozdáva :?
Výhoda je , že neriskujem, že je to kradnuté, alebo nejaký pochybný dovoz z NL.
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťŠtv 14. Mar 2013 16:05:44

tak som tu späť, kúpa megane ma už prešla, teda aspoň toho, čo som mal vyhliadnutý.
po prvé, predný nárazník na dvoch miestach škrabance, to by som nejak prežil, trocha laku, a nevadi. Horšie predné sklo prasklina od kamienku, cca 1,5cm priemer akurát pred volantom, toto by som neriskoval, a zase nové sklo stojí odhadom nejakých 350€, vraj dajak by sme sa dohodli.... možno by spustili z ceny 4900€
Vyskúšal som si ho trocha, a bol som sklamaný z viac vecí, prvá, dosť vysedené sedadlá, druhá rýchlostná páka chodí dosť tvrdo, oproti mäkkému chodu mojeho clia,
tretia bol som sklamaný slabým výkonom motora, od 1,6tky som čakal viac, vzhľadom na to, že ja mám 1,2 8V, aj keď Clio má cca 900kg, a Megane o min. 300kg viac.
Tak isto brzdy reagovali slabšie ako Clio , a tiež spojka nejak divne zaberala, akoby prešmykovala.
Takže celkovo sklamanie, lebo za to, že dám 5000€ čakám viac ako len klimatizáciu naviac.

Asi pôjdem skor do kupy nového auta hoci neskôr, možno Duster po facelifte, aj keď súčasný model sa mi dosť páči, hlavne spredu, zadné blatníky nic moc...
Offline
Obrázok užívateľa

Vinzl

  • Príspevky: 41
  • Registrovaný: Pon 04. Mar 2013 11:41:08
  • Meno: Lukáš
  • Auto: Clio III 1.6

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťŠtv 14. Mar 2013 20:35:53

Ahoj, sice asi nemám tolik zkušeností, jako ostatni (je mi jen 23) , ale auto už jsem kupoval 2x a pokaždé jsem nic nechtěl uspěchat a nějak podělat.. Moje prvni autko byl Ford Focus a momentálně mám Clio se stejným motorem v trojkové řadě.. No, jelikož nemam rodinu, kterou bych potřeboval někam namačkat a v aute jezdím málo kdy plně naložen, bylo Clio asi nejlepší volbou cena x výkon.. Navíc je designově krásný a velmi dobře vybavený.. Nejezdím toho asi o něco vic, než ty, ale jinak je to více-méně jako u tebe.. Jasná volba v městském provozu, zaparkuju všude a na dálnici jede svižně a tiše..

No, kdybych byl na tvém místě a rozhodoval se o autě v Renault koncernu, jdu jedině a bez váhání do Clio III grandtour.. Prostorem je podobný Fabii Combi a co se týče ceny tak se myslim mnohem víc vyplatí a nabízí lakavější výbavu.. Kluci tady z fóra myslím už právě Clio grandtour vzpomínali a já se k tomu přikláním jako k nejlepší volbě.. Dacia je podle mě oproti Cliu v kvalitě provedení krok zpět..
Offline
Obrázok užívateľa

AdamiX

Administrátor

  • Príspevky: 1488
  • Registrovaný: Uto 24. Apr 2012 22:29:43
  • Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
  • Meno: Adam
  • Auto: Clio Campus 2012

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťŠtv 14. Mar 2013 21:28:47

Chalani pisali ze na Dacii nezinkuju plechy. Nedavno som bol v Dacii a kupoval tam niekto predomnou auto a povedali mi ze od roku tusim 2008+ zinkuju vsetky plechy ;)
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťŠtv 14. Mar 2013 23:14:51

tak to ho akurat dobre klamali ja som kupoval v roku 2009, najprv som chcel daciu sandero v maximalnej vybave a povedali mi ze nech si to rozmyslim ze dacia este nezinkuje plechy... ale mozno teraz uz zinkuju predsa len ubehly uz 4 roky pomaly... a financne boli dacia v plnej a moje clio takmer na totoznej sume kedze som bol obmedzeny trochu rozpoctom
clio
Offline
Obrázok užívateľa

scotti25

  • Príspevky: 807
  • Registrovaný: Štv 29. Okt 2009 10:07:09
  • Bydlisko: bratislava
  • Meno: martin
  • Auto: clio 1,2

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 15. Mar 2013 10:19:41

miloss píše:tak to ho akurat dobre klamali ja som kupoval v roku 2009, najprv som chcel daciu sandero v maximalnej vybave a povedali mi ze nech si to rozmyslim ze dacia este nezinkuje plechy... ale mozno teraz uz zinkuju predsa len ubehly uz 4 roky pomaly... a financne boli dacia v plnej a moje clio takmer na totoznej sume kedze som bol obmedzeny trochu rozpoctom

nezimkuju doteras preto je tam aj taka cena
Offline
Obrázok užívateľa

misho777

  • Príspevky: 182
  • Registrovaný: Pon 20. Feb 2012 23:22:23
  • Bydlisko: Senec
  • Meno: Michal
  • Auto: Renault Clio 2 ph.2 1.5 dCi

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 15. Mar 2013 11:36:45

nove Sandero a Logan sa uz zinkuje!!!
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 15. Mar 2013 15:35:37

no s tým zinkovaním, som to zisťoval, tak podľa info z autosalónu sa zinkujú ťahané plechy, ale nie spoje. teda ak som to dobre pochopil, tak pozinkovaná je kasňa ako taká, ale podbehy , zvary atď nie, zrejme využivajú len pozinkované plechy na výrobu, ale nedávajú celú karosériu ako takú do zinkovne, čo je technológia pomerne nákladná, lebo treba čistenie po zváraní, odmastenie, pasiváciu, zinkovanie, a asi znova nejaké čistenie pred lakovaním. Tam je asi zlacnenie výroby.

Clio III grandtour , vyrába sa vôbec taký model ešte, lebo niektoré modely z ponuky zmizli ako napr. Megane generation
Viem ako vyzerá, ale oproti mojemu Cliu získam navyše iba klimu, a možno pár cm navyše v kufri, ale dizajnovo Clio II je asi vydarenejšie, nové clio vyzerá ako "vychudnuté" :)
Offline
Obrázok užívateľa

AdamiX

Administrátor

  • Príspevky: 1488
  • Registrovaný: Uto 24. Apr 2012 22:29:43
  • Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
  • Meno: Adam
  • Auto: Clio Campus 2012

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 15. Mar 2013 15:41:23

Victorio píše:ale dizajnovo Clio II je asi vydarenejšie, nové clio vyzerá ako "vychudnuté" :)


:cool:
Offline
Obrázok užívateľa

karol

  • Príspevky: 2002
  • Registrovaný: Pon 14. Dec 2009 14:32:28
  • Bydlisko: KE - okolie
  • Meno: Karol
  • Auto: dCi100 + Sport172

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 15. Mar 2013 16:12:01

Clio III je interiovo vacsie ako clio II, Grandtour je zase o celkom dost vacsi na kufor.
V ponuke Clio III Grandtour nie je, ale niekde by si mohol zohnat este skladom, alebo kupit jazdene s malym najazdom.
ex R Clio mkII ph2 dCi65....prve auto je vždy nalepšie:)
R Clio mkII ph2 dCi100 Dynamique..islo do dobrých rúk v rodine
R Clio mkII ph2 Sport172
Volvo XC70 2.5T
Offline

adam221

  • Príspevky: 331
  • Registrovaný: Str 25. Jan 2012 14:31:47
  • Bydlisko: Bratislava
  • Meno: Adam
  • Auto: Renault Clio RS

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 15. Mar 2013 17:14:53

Info priamo z renaultu:

Dacia nema pozinkovane plechy...

info zo zarucnych podmienok dacie:
3.1 TRVANIE ZMLUVNEJ ZÁRUKY PROTI KORÓZII
Ako doplnok k zmluvnej záruke podľa časti I. sa na nové vozidlo DACIA vzťahuje
tiež zmluvná záruka proti korózii (vrátane jej spodnej časti), a to počas 6 rokov od
odovzdania vozidla prvému majiteľovi/používateľovi.

Neviem kde by som to nasiel, ale mam tusak, ze na dvojkove clio mam zaruku na koroziu 12 rokov...

Myslim si, ze rozdiel v zaruke je dost znacny.. Napr. Hyundai nema pozinkovane plechy, iba to do niecoho namaca a zaruka na accent bola 6 rokov....

Dacie je auto rychlej spotreby, comu hovori aj cena..
Clip
Renault Clio II PH1 LPG
Saab 93
Offline
Obrázok užívateľa

AdamiX

Administrátor

  • Príspevky: 1488
  • Registrovaný: Uto 24. Apr 2012 22:29:43
  • Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
  • Meno: Adam
  • Auto: Clio Campus 2012

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 15. Mar 2013 18:08:14

Neviem ako vy ale moje Clio nema ani rok a Dacia to nie je

Obrázok

+ ked sa pozrem zo spodu :?
Offline

adam221

  • Príspevky: 331
  • Registrovaný: Str 25. Jan 2012 14:31:47
  • Bydlisko: Bratislava
  • Meno: Adam
  • Auto: Renault Clio RS

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 15. Mar 2013 21:18:59

Adamix to nieje karoseria.... Poloosy som mal hrdzave uz po par mesiacoch...
Clip
Renault Clio II PH1 LPG
Saab 93
Offline
Obrázok užívateľa

jajo

  • Príspevky: 49
  • Registrovaný: Ned 04. Okt 2009 10:45:20
  • Bydlisko: najcastejsie zastihnutelny BA - Dubravka, PB - Lanska
  • Meno: jajo

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťSob 16. Mar 2013 1:07:55

adam221 píše:Adamix to nieje karoseria.... Poloosy som mal hrdzave uz po par mesiacoch...

no co, trochu RAT STYLE :P
Moje clio III som kupoval tusim v juni a na zimu ked bolo na dvihaku tak som len oci vyvaloval ako boli poloosi a co ja viem co este (nevyznam sa) chytene liskou (ps mam ho 4 roky a kolajnice na sedackach 3dver verzia su na koncoch kde su prichytene ku podlahe dost napucane od hrdze pod fabou, kde este je)

Oproti Renault 5 to bolo sklamanie, ale co uz nove auta vinikaju inde .... jazne vlasnosti, bezpecnost, atd...

Az budem potrebovat vozitko do prace a s5 (toto ostane zene) tak poohladnem sa po najskor cliu II 1.2 16V, alebo v tejto motorizacii TWINGO, kludne rad to old, ale jazne vlastnosti ma urcite lepsie to new, a motorizacia nieje uplna priorita, ale hadam novsia technologia ako 8V

a klima??? ta by sa bodla aj do vozitka do prace a s5, ale ozelel by som ju pri zaujimavej ponuke.

taktiez ako rodinne auto pre Victoria sa priklanam ku cliu III grandtour, i ked nam postacuje aj trojdver, proste vyuzivame ho naplno a nesetrime ho ;)
v cliu III trojdver si to neviem predstavit bez klimy, vzadu sa vdaka neotvaravim oknam drzi teplo.
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji
PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


cron
Daj si nás na plochu!