Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Montaz atmosferickeho BOV (HKS SSQV) na 1.2 TCe

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Montaz atmosferickeho BOV (HKS SSQV) na 1.2 TCe

PoslaťUto 28. Sep 2010 16:41:44

Napadlo ma spravit fotodokumentaciu montaze vymeny serioveho BOV za atmosfericky, kedze vela ludi ma strach z neznameho. Viem ze znalcom to netreba vysvetlovat, ale ostatni aspon uvidia, ze sa nejedna o nic zlozite, co dokazuje aj fakt, ze cela montaz mi trvala asi 10 minut aj s fotenim.

1. Takze co potrebujeme (z prava): novy BOV (zmontovany podla navodu k nemu prilozenom), zatku na upchatie vstupu do nasavania, 7mm racnovy kluc a nieco na upevnenie zatky.
Obrázok
2. Takto to vypada na zaciatku
Obrázok
3. Odstranime privodne potrubie sacieho boxu (pri airboxe je nastoknute na gumovej manzete a pri narazniku je zaistene plastovou stlacitelnou zapadkou) netreba ziadne nastroje
Obrázok
4. Odpojime podtlakovu hadicku na povodnom BOV (ja som koli lepsej pristupnosti odpojil aj kabel, co vedie do sktriacej klapky)
Obrázok
5. Uvolnime SK pasky, ktore prichytavaju BOV a prepojovaciu hadicu a vyberieme povodny BOV spolu s prepojovacou hadicou (prvy krat to ide dost tazko, no netreba sa vzdavat)
Obrázok
6. Pomocou zatky upchame vzniknuty otvor na nasavani (vrchny) a zafixujeme ho proti pripadnym netesnostiam
Obrázok
7. Na miesto, kde sa nachadzal povodny nasadime novy BOV (tento mal trochu sirsiu koncovku, preto isiel nasadit dost tazko, ale kedze hadica je z gumy, nakoniec sa poddala) a zaistime SK paskou
Obrázok
8. Pripojime podtlakovu hadicku na novy BOV
Obrázok
9. Nakoniec nahodime nazad privodne potrubie nasavania
Obrázok
10. HOTOVO, toto nam zostane na konci montaze. V pripade potreby (planovana navsteva zarucneho servisu ;) ) je mozne bez problemov vratit veci do povodneho stavu
Obrázok
Naposledy upravil st. Spider dňa Pon 29. Nov 2010 19:52:38, celkovo upravené 1
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Montaz atmosferickeho BOV (HKS SSQV) na 1.2 TCe

PoslaťUto 28. Sep 2010 22:59:57

mas pochvalu super, v trnave mi to ukazes
1.2TurboControlEfficiency

Späť na Tuning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron
Daj si nás na plochu!