Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Blow off ventil - má to význam?

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Blow off ventil - má to význam?

PoslaťŠtv 24. Dec 2009 0:14:25

Ahojte niečo sa tu už síce o tom diskutovalo ale otvorím to opäť.
Neplánujem ho síce teraz kupovať ale do budúcna sa tomu určite nebránim keď budem mať zbytočných cca 200€, znížené auto a dospejem k názoru , že to za tie prachy stojí.
Čítal som o tom dnes nejaké články a mám s toho zmiešané pocity. Keď pominem to že to má dobrý zvuk čo samo o sebe určite za taký peniaz nestojí. tak ak som správne pochopil by to malo eliminovať tzv "turbo-dieru" pri radení rýchlosti. Niektoré vozidlá majú Blow Off Ventil montovaný sériovo, je to aj prípad motora 1,2 TCE?, pričom každý výrobca ho samozrejme odporúča vymeniť za ten jeho BOV. No dočítal som sa aj to, že ak je motor sériový tak to moc veľký význam nemá, aký význam to potom má do bežnej premávky? Aké vedomosti, skúsenosti, názory máte o tejto problematike Vy Cliáci :?:

Ja osobne v tom momentálne vidím určitú pomôcku pri predbiehaní. Otázne však je ako moc to pomôže.

jeden z článkov o funkcionalite BOV:
http://www.motortuning.sk/clanky/55-naco-sluzi-blow-off-ventil.html
Jeden BOV ktorý by mal byť použiteľný do 1,2 TCE:
http://www.motorshop.sk/blow-off-rozbocka-a-recilkulator-p-357.html
Iné BOV:
http://www.sportovniautodoplnky.cz/motor/blow-off-ventily/
A jedno videjko:
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09

olejko

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťŠtv 24. Dec 2009 12:05:03

to sa môže použiť iba na diesle???
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťŠtv 24. Dec 2009 12:15:44

Olejko iba na auta s turbom
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťŠtv 24. Dec 2009 12:44:48

funguje to ako má - predávaju sa bud hlučnejšie aby bol i efekt alebo tichcšie ale funkcia rovnaka , su i dvojite BOV značky rozne , na benzin sa to dá kupiť i za 50 ale taky bidrin či hks 300 eur jak nič plus montaž nie je to najlachšie a trva kým sa vychytaju muchy - zasahy do motora nie su na 5 minut

davali sme to na fiat uno 1,3 gt - má to svoj význam u benzinu ale ide i o silu motora a neviem či má význam to dať na tak háklivý motor, plus i elektronika može zaznamenať svoje

u diesla ide čisto o efekt , pretože turbo u diesla pracuje a inom principe ako u benzinu čo má z anasledok , že u dieslu pri použitý BOV je značná strata vykonu plus nemožete tam nahodiť BOV pre benziny , pretože BOV pre diesel má i svoju riadiacu jednotku a dáky spinač a dostava povely od plynoveho pedalu a sada sa pohybuje okolo 200 eur
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťŠtv 24. Dec 2009 13:46:10

Keyo vieš popísať chovanie sa toho Una pred a po namontovaní BOV?
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťPon 23. Aug 2010 6:53:11

No, po dlhsom zaujimani sa o tuto problematiku sa vyjadrim aj ja. Na motori TCe uz je BOV namontovany od vyroby, cize montazou ineho ventilu motoru nepomozes, ale mozes (nemusis) uskodit. Jedna sa o BOV, kde vzduch putuje spet do nasavacieho systemu (kusok za filter) a preto nie je nic pocut. Verim tomu ze vecsine beznych uzivatelov auta by to vadilo a boly by oplaseni, ze co im to syci pod kapotou :P . Existuje elegantne riesenie, ktorym nicomu neublizis a budes mat pozadovany efekt (orgazmicky sykot pri preradovani ;) ) prakticky zdarma. A to je zaslepit vstup vzduchu z BOV do sania a vystup nechat prudit von. Instalaciou BOV od FORGE ziskas rovnaky efekt, ale mozno trosku iny sykot (je to dane konstrukciou vystupu z ventilu), ale zacvakas krasnych cca 180€ za samotny ventil. Priznavam ze vecsinu informacii nemam z mojej hlavy, ale od ludi co sa v danom obore vyznaju. (tuning.sk :oops: ) Ja sam chcem vyskusat odpojit ten bypass do sania a okostovat ako to bude v konecnom dosledku fungovat...
Naposledy upravil st. Spider dňa Sob 25. Sep 2010 13:30:23, celkovo upravené 1
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťPon 23. Aug 2010 9:30:43

sup sup skusaj najlepsie potom aby si nahral video ako to sici
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťUto 24. Aug 2010 16:25:44

Takze, vsetko funguje ako som predpokladal, staci odpojit prepojovaciu hadicu z BOV do nasavania a zaslepit ten vstup do nasavania (aby nenasaval nefiltrovany vzduch)
Tu je video ako to cele znie:
A fotecka toho, ako to cele vypada Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťStr 15. Sep 2010 17:24:46

aj moj mazlik dnes presiel BOV-testom a pocitz su zmiesane,.,

vedel som som ze nemozem cakat nic extra ale ze aj tak malo ? :(
pri zatvorenej kapote bolo pocut co? nic... ked som otvoril a vytocil nad 4t tak tam ten psssssst... zatial som skusal len pri zastavenom aute , za jazdy skusim bud este dnes alebo az zajtra( nechce sa mi uz vytahovat,som u misky na dvore a blokuje ma ich auto :lol: )

niake foto neskor
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťStr 15. Sep 2010 18:08:20

Inak ja som dal dole uz aj tu prepojovaciu hadicu (ta s tymi dvoma kovovymi zatahovackami) a mam teda len samotny BOV vyusteny von. Zvuk je o nieco silnesi nez s tou hadicou, ale pocut ho bolo dost aj pred tym. Pocas jazdy je to tiez pocut dost dobre. Ono nechcem vyzerat ze mudrujem, ale ked stojis tak toc motor do nieco okolo 3000-4000 ot. podrz par sekund a potom prudko pusti plyn, malo by sa to prejavit. Tam sa jedna hlavne o to, ze ked mas motor na volnobeh a este k tomu je studeny, tak turbo nie je dostatocne roztocene a nenatlaci dost vzduchu, aby to pretlacilo ten ventil, preto si asi nic nepocul. Skus sa pohrat s plynom tak ako ja v tom videu.
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťŠtv 16. Sep 2010 16:13:24

1x motor bol krasne teplucky lebo ked som zaparkoval som to isiel hned vyskusat...
2x za jazdy je to o niecom inom,je to super az na to ze ked natukam na tempomat 90 tak ono ked sa to natlakuje zacne to v kuse odfukovat slabo a to je take dost neprijemne,... tak isto na nizsich rychlostnych stupnoch to cudne odfukuje,... ale zase ked tomu liskam na otacky tak radost pocuvat , ja dnes este skusim ako pises dat dole celu tu hadicu ;)
Obrázok Obrázok
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťNed 19. Sep 2010 21:54:25

ak by ste mali niekto záujem tak som náhodne našiel tento ventil za 72 lbier = cca 85€
Obrázok
http://www.energizedcustoms.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=7&products_id=67&zenid=c248fa20bb2ed6360277440deea15fc6
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťNed 19. Sep 2010 23:04:46

To je v podstate identicky ventil ako je ten serovy, akurat precizne vyrobeny. Mne by mal behom tyzdna prist ten HKS SSQV, tak sem potom napisem ze co sa zmenilo po jeho nainstalovani.
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťŠtv 23. Sep 2010 21:21:10

Wiiiiii, uz mam nahodeny ten SSQV a je to parada. Spravil som zatial len kratku testovaciu jazdu, ale motor nejavy znamky nespokojnosti. Ten divny zvuk, co sme si patom vsimli pri povodnom BOV som pocas mojho kratkeho testu nepostrehol, cize by to mohlo byt vyriesene. Typujem ze to sposobovala nejaka netesnost, kedze povodny BOV je plastovy ::grc:: . Zvuk odfuku je absolutne cool. Este by to chcelo nejaky decentny vyfuk, aby to spolu pekne zvukovo ladilo. Video pridam neskor.
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Blow off ventil - má to význam?

PoslaťŠtv 23. Sep 2010 21:34:37

tak to je super, isiel by som do toho pato
Ďalší

Späť na Tuning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


cron
Daj si nás na plochu!