Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Zapojenie podsedadloveho subwoofru - Peiying NB-300

  • Autor
  • Správa
Offline

Subie

  • Príspevky: 99
  • Registrovaný: Pon 22. Jún 2015 13:19:27
  • Meno: Martin N.
  • Auto: Renault Clio 1999 1.2 + LPG

Zapojenie podsedadloveho subwoofru - Peiying NB-300

PoslaťStr 06. Apr 2016 18:11:36

chlapi... okrem ineho budem alebo teda, mam k dispozicii aj podsedadlovy sub. ktory by som rad spojazdnil.. podla schemy mam k dispozicii dve zapojenia LOW LEVEL a HIGH LEVEL.

LOW LEVEL INPUT

.. pochopil som to asi nejak tak, ze toto napojenie bud fungovat iba na nizkych frekvenciach? a spociva IBA v zapojeni dvoch cinchoch? lenze po zapojeni dvoch cinchoch ani ton.. logicky mi to nedava zmysel , ved to napajam do zosilovaca ktory nema stavu..ci? takze musim zapojit aj +12V ; gnd a remote ? :oops: :unknown:

Obrázok

HIGH LEVEL
Obrázok
tak k tomuto nemam moc otazok, je mi jasne ze to bdue asi pracovat ako klasicky reprak teda vysky a basy ,len mi nieje uplne logicka ta schema zapojenia do tej koncovky... preco su tam 2x REMOTE (hore napisane a dole pod tym z radia) , to iste 2x gnd a 2x +12V ? Mozem to napajat aj z externeho zosiku kde mam MONO vystupy ci musim zrusit dve stereo vystupy z radia? :beer: Inak , co je to za koncovka? MOLEX 10 pin? http://media.chaltec.com/images/L/10005 ... b_3000.jpg
Offline

pastorek

  • Príspevky: 52
  • Registrovaný: Pia 02. Okt 2009 20:45:27
  • Bydlisko: kúsok od Trnavy
  • Meno: Peter
  • Auto: Pastorek

Re: Zapojenie podsedadloveho subwoofru - Peiying NB-300

PoslaťPia 29. Apr 2016 14:27:02

Máš viac možností zapojenia a to ideálne závisí od toho aké je rádio, či má cinch výstupy na subwoofer, lebo inak musíš obetovať jeden kanál výstupu a namiesto repro zapojiť káble ako vstup signálu do toho Molex konektoru.
Subwoofer samozrejme musí mať svoje napájanie a väčšinou sa to rieši samostatným prívodom od batérie z dôvodu pomerne vysokých prúdových odberov.
Remote máš zdvojené lebo jedno je určené na pripojenie k rádiu či zosiľovaču a druhé ako autonómny vypínač. Na rádiu to býva modrý kábel na pozícii A5 ISO konektora.

Bližšie informácie a konkrétne zapojenie Ti viem napísať ak doplníš informácie o zostave a požadovanom zapojení.
Clio II Extréme, 1,4 automat
Offline

Subie

  • Príspevky: 99
  • Registrovaný: Pon 22. Jún 2015 13:19:27
  • Meno: Martin N.
  • Auto: Renault Clio 1999 1.2 + LPG

Re: Zapojenie podsedadloveho subwoofru - Peiying NB-300

PoslaťNed 01. Máj 2016 10:35:06

Dakujem za odpoved, tak radio mam sice starsie ale predsa len Sony Xplod 4x45 w ,vystup na jeden sub. ktory je zapojeny , zosilovac fusion RE-AM90040 900W reprak sub. fusion 1000w , predne repraky blaupunkt a zadne nejake no name...

da sa to vseliako zapojit ,teda myslim, ze napriklad predne napojim na zosik ,zo zadnych dveri by som vyhodil a tam napojil ten sub. napriklad.. cize ked ten modry zapojim len jeden na +12v z radia REM ako to mam na zosiku bude stacit hej?
Offline

pastorek

  • Príspevky: 52
  • Registrovaný: Pia 02. Okt 2009 20:45:27
  • Bydlisko: kúsok od Trnavy
  • Meno: Peter
  • Auto: Pastorek

Re: Zapojenie podsedadloveho subwoofru - Peiying NB-300

PoslaťNed 01. Máj 2016 17:25:34

Ano, bude mu to stačiť a zapne sa vždy po zapnutí rádia.
Clio II Extréme, 1,4 automat

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Daj si nás na plochu!