Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

Všetko ohladom čistenia, leštenia,...
  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 16:01:18

Lenže VOSK neni večný - treba s nim robiť v chladku a karoseria musi byť vychladnutá , trbea použiť správnu handru

vydrž vosku záleži od počtu umytý a od vplyvu počasia , ked voskuješ auto ručne a použiješ zlu handru tak si ho viac doničiš ako mu pomožeš

a dalej auto musí byť dookladne predumyté , lak musi byť zbavený masnoty atd , dokonca ked voskujem auto po preleštený mašinou tak sa krasne rozotiera a nadherne sa odleštuje kdež to aplikácia na čisto pred umyté auto hlavne také čo bolo nepravidelne a málo voskované -to je riadna drina a potom i výsledok nei je ten pravý

a k tým škrabancom ani strojove leštenie nie je alfa omega vyhry - dá sa s tým krásne vytiahnuť lesk či oživiť farbu , zmiznu tkz pavučini po umývaný ale hrubšie škrabance to a nemusi vždy podariť
n astrojove leštenie som začal pužívať d prvého momentu pasty od 3M komplet program

a kedže angelo to dá sotva strojovo prelešiť atd tak sa mi na lesk a čiastočne zmiznutie jemných škrabancov osvedčila pasta od 3M na ručne leštenie - má žltý vrchnák názov teraz na rýchlo neviem
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 17:53:44

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 19:23:48

jazli píše:http://www.mako-autolaky.sk/product/3m-80349-perfect-it-iii-lestiaca-pasta-extra-fine-1l-374/
asi toto si myslel Keyo



tato pasta ale nie je urcena na rucne lestenie....na rucne lestenie je toto

http://www.jl.sk/produkty/140s?hlkt=37& ... &widsubk=1

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 19:36:17

Keyo69 píše:Lenže VOSK neni večný - treba s nim robiť v chladku a karoseria musi byť vychladnutá , trbea použiť správnu handru

vydrž vosku záleži od počtu umytý a od vplyvu počasia , ked voskuješ auto ručne a použiješ zlu handru tak si ho viac doničiš ako mu pomožeš

a dalej auto musí byť dookladne predumyté , lak musi byť zbavený masnoty atd , dokonca ked voskujem auto po preleštený mašinou tak sa krasne rozotiera a nadherne sa odleštuje kdež to aplikácia na čisto pred umyté auto hlavne také čo bolo nepravidelne a málo voskované -to je riadna drina a potom i výsledok nei je ten pravý

a k tým škrabancom ani strojove leštenie nie je alfa omega vyhry - dá sa s tým krásne vytiahnuť lesk či oživiť farbu , zmiznu tkz pavučini po umývaný ale hrubšie škrabance to a nemusi vždy podariť
n astrojove leštenie som začal pužívať d prvého momentu pasty od 3M komplet program

a kedže angelo to dá sotva strojovo prelešiť atd tak sa mi na lesk a čiastočne zmiznutie jemných škrabancov osvedčila pasta od 3M na ručne leštenie - má žltý vrchnák názov teraz na rýchlo neviem


ani strojove lestenie samozrejme nie je liek na vsetko ale taketo bezne hologramy z umyvacky alebo nespravnym umyvanim auta spongiou neni problem rozlestit

Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 20:55:22

Casey.. a ty sa tým živíš, či máš možnosť poskytovať tie služby? Pýtam sa preto, či sa dá k tebe si dať preleštiť káru alebo len tie svetlomety. Nakoľko všetci nemáme možnosť si to zrealizovať svojpomocne.. či už priestorovo alebo vybavením.
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 22:48:28

Keyo toto si myslel?

Obrázok

3M Vyskoúčinný vosk

Charakteristika:
- Vosk určený na dlhodobú ochranu povrchu – maximálna ochrana
- Výnimočne lesklý povrch
- Neobsahuje žiadne brúsne minerály

- Objem: 473 ml

Použitie:
- Používajte hneď po umytí auta
- Používajte s 3M Vysokoúčinnou handričkou na detaily, alebo s čistou, mäkkou handričkou
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 23:05:41

fishmaart píše:Casey.. a ty sa tým živíš, či máš možnosť poskytovať tie služby? Pýtam sa preto, či sa dá k tebe si dať preleštiť káru alebo len tie svetlomety. Nakoľko všetci nemáme možnosť si to zrealizovať svojpomocne.. či už priestorovo alebo vybavením.


fish...nie nezivim sa sa tym lebo nemam nato vyhovujuce priestory a pri 2 zamestnaniach ani cas......ale detailing je moje hobby uz dlho tak sledujem hlavne zahranicne fora a chodim na workshopy atd......a hlavne neviem ci by sa tym dalo uzivit nakolko detailingove sluzby maju aj svoje ceny ;)

Obrázok

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 23:06:20

angelo píše:Keyo toto si myslel?



3M Vyskoúčinný vosk

Charakteristika:
- Vosk určený na dlhodobú ochranu povrchu – maximálna ochrana
- Výnimočne lesklý povrch
- Neobsahuje žiadne brúsne minerály

- Objem: 473 ml

Použitie:
- Používajte hneď po umytí auta
- Používajte s 3M Vysokoúčinnou handričkou na detaily, alebo s čistou, mäkkou handričkou



myslim ze keyo toto nemyslel....ale nechcel si skor toto ?

Obrázok

3M Odstraňovač škrabancov


Charakteristika:
- Jednoduchý spôsob odstránenia jemných škrabancov na laku, zhruba takých, ktoré vznikajú pri bežnom umývaní auta
- Odstraňuje miernu oxidáciu

- Objem: 234 ml

Použitie:
- Jednoduché ručné použitie spolu s 3M Vysokoúčinnou handričkou na detaily
- Jednoduché strojové použitie s 3M Leštiacim kotúčom
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťNed 28. Mar 2010 8:21:14

Pekne.. aká cena za to :roll: Niekedy mám nutkanie si dať ten lak strojovo preleštiť, ale napokon si vravím, že si vystačím len s mojím ručným a hotovo. Krpca mávam odparkovaného vonku, kde čelí všetkým možným nástrahám.. od poveternostných podmienok až po ľudskú blbosť.. ale aj také vtáky (okrem ich hovien), potkany a mačky vedia so svojími pazúrmi narobiť šarapatu. A to nikto a nijako neovplyvní.
Tak aby som bol konkrétny.. dám si auto za nejakých 330 eur preleštiť a na druhý deň na ňom zbadám škrábanec či prevaleninu.. by ma drblo :D

Ale je to celé pekné, ako sa dá kvalitne udržiavať lak až niekedy je to zázrak.. len zasa je to o tom, že je to len pre niektorých ;)
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťNed 28. Mar 2010 11:22:37

čo sa týk astrojového leštenia u možnosti kde a dá z arozumný peniaz dosiahnuť vysoký lesk a netrápiť sa tak zo škrabancami /lesk i sková väčšinou/ a cena leštenia je tým pádom prijatelná pouvažuj i o takej možnosti fish plus naniesť strojovo vosk potom
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťNed 28. Mar 2010 22:39:12

Dopocul som sa informaciu ktora ma velmi nepotesila..... niektory clenovia zacali pre mna z nepochopitelnych dovodov riesit ze keyo je amater a podobne veci.
Tak za prve treba rozlisovat robotu aku robi keyo a detailing ktoremu sa venujem ja.
Keyo si robi svoju robotu dobre co mozu potvrdit aj vsetci ktorym nieco na aute robil a myslim ze ceny ktore za to pyta su absolutne v poriadku...chalan trvdo maka a pyta za to smiesne ceny.
Detailing je pre fajnsmekrov a lestenkarov ktorym neni luto dat az 50 tisic za vosk od Swisswax lebo ide aj o istu prestiz ( vacsina majitelov Ferrari, Porsche, Aston Martin atd kde pri cene auta ide o zanedbatelne sumy )
Detailingove ceny zacinaju pri cca 100 euro len pri umyti, lesteni a voskovani....samozrejme cena sa odvija od pouzitej znacky kozmetiky a poziadavkach zakaznika takze zo 100 euro moze byt aj kludne 200....ale toto nejsu podstatne informacie.
Ide mi len o to aby sa zbytocne keyovi nekrivdilo lebo nevidim preto pricinu.....ma uz roky praxe a nezasluzi si to.
len toto som chcel....hawk
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťPon 29. Mar 2010 17:33:02

A to ti kto povedal??? Nič také som ja nepočul..
Presne tak, detailing je len pre tých "niektorých", ako som spomínal ;)
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťUto 30. Mar 2010 19:48:34

P.S. povedal by som že ináč sa leští aj nové auto a ináč auto ktoré má 10 a viac rokov...každopádne rešpekt leštičom ;)

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťUto 30. Mar 2010 20:31:03

jazli píše:P.S. povedal by som že ináč sa leští aj nové auto a ináč auto ktoré má 10 a viac rokov...každopádne rešpekt leštičom ;)


takto by som to neformuloval....ide skor o stav laku aj rocne auto moze mat lak v horsom stave ako 10 rocne......
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťUto 30. Mar 2010 22:22:59

zajtra idem urobiť na ukažku jednu kapotu , mám ju dva roky na balkone prší na nu a uadzuje sa nenej prach už pred tým bola zničená s umývarky a idem ju preleštiť mašinou že kam sa to dá až dostať - dám foto
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
PredchádzajúciĎalší

Späť na Čistenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron
Daj si nás na plochu!